QTH-020-01-C-D-DP-LC
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTH-020-01-C-D-DP-LC
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Board Lock, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm