QTH-020-02-H-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTH-020-02-H-D-DP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.286" (7.26mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 8mm