QTH-020-04-L-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTH-020-04-L-D-DP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.600" (15.24mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 16mm