QTH-020-09-L-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTH-020-09-L-D-DP
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.522" (13.25mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 14mm