QTH-030-08-F-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTH-030-08-F-D
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 1.151" (29.24mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 30mm