QTLP670C24TR
onsemi
Produkt-Nr.:
QTLP670C24TR
Hersteller:
onsemi
Paket:
4-PLCC
Beschreibung:
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 570nm Green, 630nm Red
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green, Red
Current - Test 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 25mcd Green, 10mcd Red
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 4-PLCC
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Green, 2V Red
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm Green, 635nm Red
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia