QTLP680C34TR
onsemi
Produkt-Nr.:
QTLP680C34TR
Hersteller:
onsemi
Paket:
SMD
Beschreibung:
LED GREEN/YELLOW CLEAR SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 570nm Green, 590nm Yellow
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 130°
Color Green, Yellow
Current - Test 20mA Green, 20mA Yellow
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.40mm L x 2.70mm W
Millicandela Rating 20mcd Green, 15mcd Yellow
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.60mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 4-SMD, Gull Wing
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V Green, 2V Yellow
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm Green, 585nm Yellow
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.70mm x 3.40mm