QTS-025-02-L-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTS-025-02-L-D
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN HDR 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 8mm