QTS-025-03-H-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTS-025-03-H-D
Beschreibung:
CONN HDR 50POS SMD GOLD
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.404" (10.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 11mm