QTS-025-04-C-D-A
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QTS-025-04-C-D-A
Beschreibung:
CONN HDR 50POS SMD GOLD
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.600" (15.24mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 16mm