QW0249BR
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
QW0249BR
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL
Auf Lager : 10874
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 249 Ohms
Series -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W