QW2715BR
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
QW2715BR
Beschreibung:
RES 71.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Auf Lager : 3419
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 71.5 kOhms
Series -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W