QXP2E335JRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2E335JRPT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.059" (26.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.571" W (31.50mm x 14.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF