QXP2G104KRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2G104KRPT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" L x 0.299" W (21.00mm x 7.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF