QXP2K224KRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2K224KRPT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 10% 800VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.839" (21.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.453" W (26.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF