QXP2K333KRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2K333KRPT
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 800VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.524" (13.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" L x 0.280" W (21.00mm x 7.10mm)
Series QXP
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.033 µF