QXT2G103KRP7FM
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXT2G103KRP7FM
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.705" (17.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" L x 0.213" W (19.00mm x 5.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXT
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 pF