QXT2G104KRP7FR
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXT2G104KRP7FR
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.949" (24.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.945" L x 0.366" W (24.00mm x 9.30mm)
Series QXT
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF