QXT2G153KRP7FM
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXT2G153KRP7FM
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.732" (18.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" L x 0.240" W (19.00mm x 6.10mm)
Series QXT
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF