EIC SEMICONDUCTOR INC.
Produkt-Nr.:
R15KP45
Hersteller:
Paket:
5R
Charge:
-
Beschreibung:
TVS DIODE 45VWM 80.7VC 5R
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 186A |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 50V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | 15000W (15kW) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5R |
| Series | R15KP |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 80.7V |
| Package / Case | 2-Circular, 5R |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 45V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | EIC SEMICONDUCTOR INC. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |