R2-56X7/16 2701
APM Hexseal
Produkt-Nr.:
R2-56X7/16 2701
Hersteller:
APM Hexseal
Beschreibung:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 2-56
Benutzer handbuch
Length - Below Head 0.438" (11.13mm) 7/16"
Head Diameter 0.181" (4.60mm)
Drive Type Phillips
Material Stainless Steel
Thread Size #2-56
Product Status Active
Series SEELSKREW®
Length - Overall 0.500" (12.70mm) 1/2"
Type Machine Screw
Head Height 0.063" (1.60mm) 1/16"