ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
R2E085-AA01-05
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | 60.0 CFM (1.68m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP44 |
| Current Rating (Amps) | 0.140A |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Voltage - Rated | 230VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | - |
| RPM | 2800 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP) |
| Width | 68.00mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 92mm Dia |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Steel |
| Series | R2E085 |
| Power (Watts) | 30.00W |
| Package | Bulk |