ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
R2E220-RA38-13
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
220 MM AC CENTRIFUGAL FAN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$130.5015
$130.5015
10
$117.28225
$1172.8225
25
$115.6302
$2890.755
50
$108.19683
$5409.8415
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Air Flow | 541.5 CFM (15.16m³/min) |
| Noise | 69.0dB(A) |
| Ingress Protection | IP44 |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Voltage - Rated | 230VAC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 200 ~ 240VAC |
| RPM | 2050 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | - |
| Width | 71.00mm |
| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | UL |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 220mm Dia |
| Weight | 2.9 lbs (1.3 kg) |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced |
| Series | RadiCal® R2E220RA |
| Power (Watts) | 107W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | R2E220 |