R6018JNJGTL
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
R6018JNJGTL
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
LPTS
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 18A LPTS
Auf Lager : 626
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1300 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 42 nC @ 15 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 286mOhm @ 9A, 15V
Supplier Device Package LPTS
Vgs(th) (Max) @ Id 7V @ 4.2mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 220W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 15V