RB160MM-30TFTR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RB160MM-30TFTR
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
PMDU
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU
Auf Lager : 1120
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 1 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 125°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A