RB160MM-90TFTR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RB160MM-90TFTR
Paket:
PMDU
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 90V 1A PMDU
Auf Lager : 5993
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 90 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 730 mV @ 1 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 90 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A