RB168VWM-60TFTR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RB168VWM-60TFTR
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
PMDE
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDE
Auf Lager : 1637
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PMDE
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 60 V
Series -
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 760 mV @ 1 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A