RB521S30YL
Intersil
Produkt-Nr.:
RB521S30YL
Hersteller:
Intersil
Paket:
SOD-523
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RB5212LMESCHOTTBARRIRECTIFIER
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 20pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 200 mA
Mfr Intersil
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA