Zuhause / Single Diodes / RBLQ10RSM10TFTL1
minImg
RBLQ10RSM10TFTL1
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RBLQ10RSM10TFTL1
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TO-277A
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRENCH MOS STRUCTURE, 100V, 10A,
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 10 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A