RBR1VWM60ATR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RBR1VWM60ATR
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
PMDE
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDE
Auf Lager : 5583
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PMDE
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 1 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A