Essentra Components
Produkt-Nr.:
RDAFCC-50
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CBL CLIP FLAT GRAY FASTENER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Color | Gray |
| Panel Hole Size | 0.350" (8.89mm) |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Mounting Type | Fastener |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Hinged, Top Lock |
| Screw Size | #6 (M3) |
| Series | Richco |
| Type | Clip, Flat |
| Panel Thickness | - |
| Length | 2.224" (56.50mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Height | - |
| Features | - |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Package | Bulk |
| Width | 0.984" (25.00mm) |
| Material Thickness | - |
| Adhesive | - |
| Opening Size | 2.000" (50.80mm) |
| Base Product Number | RDAFCC |