Essentra Components
Produkt-Nr.:
REHCBS-10.4-01
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
BRD SPT EDGE HOLD SNAP RIVET
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Support Panel Thickness | 0.070" (1.78mm) |
| Material | Nylon |
| Mounting Type | Snap Rivet |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Richco, REHCBS |
| Mounting Hole Diameter | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Length - Overall | 0.990" (25.15mm) |
| Between Board Height | 0.650" (16.51mm) |
| Mounting Panel Thickness | 0.047" ~ 0.105" (1.20mm ~ 2.67mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Holding Type | Edge Holding |
| Support Hole Diameter | 0.157" (3.99mm) |
| Features | - |