RFN30TS6SGC11
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RFN30TS6SGC11
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TO-247
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package TO-247
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 30 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A