RFP15N05L
Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
RFP15N05L
Paket:
TO-220-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 50V 15A TO220-3
Auf Lager : 32443
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 325
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 900 pF @ 25 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 140mOhm @ 15A, 5V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 50 V
Series -
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±10V