ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
RG125-19/12N/12
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN BLOWER CF 180X40MM 12VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$97.0045
$97.0045
10
$87.18245
$871.8245
25
$85.95448
$2148.862
50
$80.4289
$4021.445
100
$78.58704
$7858.704
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Air Flow | 51.5 CFM (1.44m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 7 ~ 15VDC |
| RPM | 2550 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Steel |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Width | 40.00mm |
| Operating Temperature | -22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | - |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 180mm L x 180mm H |
| Weight | 1.6 lbs (725.7 g) |
| Lifetime @ Temp. | 105000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | - |
| Series | RG125N |
| Power (Watts) | 5.2 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | RG125 |