ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
RG125-19/18NH
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FAN BLOWER CF 180X40MM 48VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Air Flow | 80.7 CFM (2.26m³/min) |
| Noise | - |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 36 ~ 56VDC |
| RPM | 4000 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Plastic, Fiberglass Reinforced, Steel |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Width | 40.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | - |
| Termination | 2 Terminals |
| Size / Dimension | Square - 180mm L x 180mm H |
| Lifetime @ Temp. | 55000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Plastic, Fiberglass Reinforced |
| Series | RG125N |
| Power (Watts) | 19 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | RG125 |