RGC1A60D25KEM
Carlo Gavazzi Inc.
Produkt-Nr.:
RGC1A60D25KEM
Hersteller:
Carlo Gavazzi Inc.
Beschreibung:
SSR 600V 25A 1200VP-E MNTR
Benutzer handbuch
Load Current 25 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 150 ~ 660V
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Series RGC
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC