RGS30TSX2GC11
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RGS30TSX2GC11
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TO-247N
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT TRENCH FLD 1200V 30A TO247N
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 740µJ (on), 600µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 30ns/70ns
Supplier Device Package TO-247N
Current - Collector Pulsed (Icm) 45 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 41 nC
Power - Max 267 W