RGT30NS65DGTL
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RGT30NS65DGTL
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
LPDS
Beschreibung:
IGBT TRENCH FIELD 650V 30A LPDS
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 55 ns
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 18ns/64ns
Supplier Device Package LPDS
Current - Collector Pulsed (Icm) 45 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 15A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 32 nC
Power - Max 133 W