RGTV60TS65GC11
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RGTV60TS65GC11
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TO-247N
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT TRNCH FIELD 650V 60A TO247N
Auf Lager : 162
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 570µJ (on), 500µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 33ns/105ns
Supplier Device Package TO-247N
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 64 nC
Power - Max 194 W