RJK6018DPM-00#T1
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
RJK6018DPM-00#T1
Paket:
TO-3PFM
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 30A TO3PFM
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4100 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 92 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 235mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-3PFM
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Ta)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V