RJL6013DPE-00#J3
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
RJL6013DPE-00#J3
Paket:
LDPAK
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 11A 4LDPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 810mOhm @ 5.5A, 10V
Supplier Device Package LDPAK
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Package / Case SC-83
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Ta)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V