Zuhause / NTC Thermistors / RL3006-10.5K-150-D1
minImg
RL3006-10.5K-150-D1
Amphenol Thermometrics
Produkt-Nr.:
RL3006-10.5K-150-D1
Beschreibung:
THERMISTOR NTC 20KOHM 4728K DISC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)
Series RL3006
Resistance in Ohms @ 25°C 20k
Package / Case Disc, 8.1mm Dia x 3.8mm W