ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
RL48-19/12/2P
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FAN BLOWER CF 75.2X27MM 12VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | - |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating (Amps) | - |
| Approval Agency | - |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Size / Dimension | Square/Rounded - 75.2mm L x 75.5mm H |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 8 ~ 13.5VDC |
| RPM | 4400 RPM |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Plastic, Fiberglass Reinforced |
| Series | RL48 |
| Power (Watts) | 4.6 W |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Plastic, Fiberglass Reinforced |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Package | Bulk |
| Width | 27.00mm |
| Base Product Number | RL48 |