RM02J913CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM02J913CT
Beschreibung:
RES SMD 91K OHM 5% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 91 kOhms
Series RM
Power (Watts) 0.05W, 1/20W