RM04J181CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM04J181CT
Beschreibung:
RES SMD 180 OHM 5% 1/16W 0402
Auf Lager : 90000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 180 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.063W, 1/16W