RM06F8060CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM06F8060CT
Beschreibung:
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603
Auf Lager : 65000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 806 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W