RM06J5R6CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM06J5R6CT
Beschreibung:
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/10W 0603
Auf Lager : 60000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 5.6 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W