RM06J750CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM06J750CT
Paket:
0603
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603
Auf Lager : 215000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 75 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W