RM10F1743CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM10F1743CT
Beschreibung:
RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805
Auf Lager : 85000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 174 kOhms
Series RM
Power (Watts) 0.125W, 1/8W